Bugun...


Tamer Yazar

facebook-paylas
KAPANMIŞIZ yine ! Bu, KAÇINCI tekrarımız ?
Tarih: 15-04-2021 22:26:00 Güncelleme: 15-04-2021 22:26:00


Anayasa Mahkemesi’nin veya HDP’nin kapanmasını isterken o kadar coşkulu bir ANKARA izliyoruz ki… Ama mesela alışveriş merkezlerinin kapanması ya da “salgını önlemek için tam kapanma” deyince, duymazdan gelen bir ANKARA ile karşılaşıyoruz !

Bir Gazeteci arkadaşım devam etsin…


Türkiye’nin günlük vaka sayısında dünya liderliğine oynamasına, ülkenin salgın haritasının hızla kızıla boyanmasına aldırmıyorlar… Beceriksizliklerinin günahını halkın sırtına yıkıp, “Sorumlu hepimiziz” demeye utanmıyorlar… Sanki otobüste maskesiz göbek atarak, lebalep kongrelere giden, kongrelerde omuzda halay çeken bizdik…

Evet…

Ramazan geldi, hoş geldi !
Ama karantinayı da beraberinde getirdi !

Bundan sonrası mı ?

Kader !

İşimiz Allah’a kalmış ya, ki zaten Ramazan, dua edelim beraberce… Tevekkül deneni unutmuşların bizleri yönettiği (!) bir ülkede, FITRAT diyelim ! Yapılması gerekenlerin YAPILMADIĞI bir coğrafyada, toplumsal bağışıklık umudumuzu bir günden diğerine yuvarlamaya devam edelim !

Edelim etmesine de…
Kendimizi de konuşalım biraz !
Antakya Saray Caddesi denetimlerimizi mesela !
Her iki uca ara ara güvenlik koyup, maske denetimi yaptığımız anları !

Bu caddenin özelliği NE, bilenimiz var mı ? Hani sanırsınız, Antakya ve diğer ilçelerin tüm nüfusu bu caddede ve buradaki denetim de hayati ! Burada maskeliysek, sorun yok mu ? Burada kurallar çiğnenmiyorsa, her şey yolunda mı ?

Seviyorum, bu DOSTLAR PAZARDA GÖRSÜN hallerimizi ! Her tarafı yamadan patlamış kuralsızlıklarımızı görmeyenlerimizi, duymayanlarımızı, bilmeyenlerimizi ! Kafelerde, daha düne kadar dip dibe masalarda iç içe otururken, sigara dumanı altında nefes alıp veriyorken, Saray Caddesi kontrollerimizin bizi bu kadar rahatlatmasını ! Uzun Çarşı içinde maskeli olanların bir elin parmaklarını geçmediği durumların, KADER kısmına eklenmesini !

Yaşananların akıntısında sürüklenirken, akla ne geliyor, biliyor musunuz ?

Hani FITRAT deneni gündemimize sokan, Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 yılında 301 madencinin yaşamını yitirdiği facia ! Ölümler için konuşanların, o gün, FITRATINDA VAR dedikleri hani…

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine yeniden başlanan davadan ne çıkar bilmiyorum ama…

Hayatlarımızın değeri, o günden bugüne değişmemiş hiç !

Sevmişiz KADER demeyi !
Hem kolay da olmuş böylesi !
SUÇ da SUÇLU da belli olmuş !

Ama vicdan deneni susturmak mümkün olmamış…

Hele ki bir Anneninkini…

Madende oğlu Kader Yıldırım’ı kaybeden anne Elmas Kaya, “7 kat yerin altında kim kaçabilirdi? İlahi adaletin tecelli edeceğime inancım tam. Orada 301 kişi değil, 5 bin kişi öldü. Ben de oğlumla beraber toprağa girdim” diye konuşmuş, davanın sonucuna ADALET eklenmesini umanlar adına…

Ve en kocamanından da bir nokta koymuş, dönemin Ankara’sının, “Bunlar olağan şeylerdir… Literatürde İŞ KAZASI denilen bir olay vardır… Bunun yapısında, FITRATINDA bunlar var… hiç kaza olmayacak diye bir şey yok…” deyişine !

NOKTA !
Bizden de !Bu yazı 359 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
nöbetçi eczaneler
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google RSS
YUKARI