Bugun...


Tamer Yazar

facebook-paylas
Altılı Masa’da yer yok…
Tarih: 30-09-2022 09:40:00 Güncelleme: 30-09-2022 09:40:00


Altılı Masa’da yer yok…

Kürtlerin oyu da mı yok?

 

Altılı Masa, kendi içinde ADAY KİM OLACAK sorusuna cevap aramaya devam ede dursun, siyaset, yaklaşan seçimlere bir ittifak daha ekledi…  Eklenen bu yeni ittifakın içinde, kendisine ALTILI MASA’da yer bulamayan KÜRTLER de var !

 

Bunun anlamı NE ?

 

Son yerel seçimlerde dengeleri tamamen altüst eden KÜRTLER ve OYLARI bu defa farklı bir yerde mi birikecek ? Altılı Masa’da kendine yer bulamayan Kürt Siyaseti; Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi'nin (TÖP) oluşturduğu "Emek ve Özgürlük İttifakı" içinde mi hayat bulacak ? Erdoğan’a karşı İTTİFAK arayan, ama bunu yaparken de KÜRTLER konusundaki açmazından bir türlü kurtulamayan Masa’nın tarafları için SON KULLANIM tarihini biraz daha öne mi çekecek ?

 

Aslında,

 

…HDP'nin bu yeni ittifakta yer alması, Cumhur İttifakı'nın ve hükümete yakın medyanın Altılı Masa’yı HDP ile kriminalize (!) etme stratejini elese (!) de, masanın üstlendiği MİLLİYETÇİ tutuma SEÇMEN ne der, merak konusu !

 

Masa’da oturan Partiler arasındaki fay hatlarının kırılganlığı son dönemde daha da artmışken hele ki !

 

Bu kırılganlığın CHP adresinde, son dönem bir mesaj dikkat çekiyor…

 

“Ancak şunu da artık bilmek zorundayım… Siz, gerçekten benimle birlikte misiniz ? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum... Artık karar verin ! Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz ? Benimleyseniz benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum…. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum…”

 

Bu sözler, CHP liderinin !

 

Peki, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı, bahse konu OYNAK fay hatlarının CHP adresindekileri sağlam tutma çabası mı ? ADAYIM demeye hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gerisinde tuttuğu tabanı olası bir AÇIKLAMA anına hazır tutma gayreti mi ?

 

Belki de MASA’da oturan diğerlerine GÜÇLÜYÜM deme hali !

 

Hangisi ?

 

Haklısınız…

Kimse bilmiyor…

 

Yine de garip olan,

 

…Erdoğan’ın PARTİLİ Cumhurbaşkanlığı halinin eleştirisinde duran bazı CHP’lilerin Kılıçdaroğlu için de benzer bir yol haritası düşünüyor olması ! Bu da olası bir Parti içi çekişme ve parçalanma olasılığını ortadan kaldırma formülü gibi !

 

Diğer taraf mı ?

 

AKP-MHP hattından bahsediyorum !

 

Sizi bilmem ama, onlar için tartışmasız bir TEK ADAY söylemi mevcut, hatta MHP tarafından gerçekleştirilen mitingler bile Parti için değil, Erdoğan’ı desteklemek için yapılıyor adeta ! Erdoğan’a olan bu kayıtsız şartsız DERİN bağlılık MHP’yi nereye taşır, bakın bu da hepimizin ortak merak konusu !

 

Ama onların yol haritasının da bundan sonra çok değişeceğini düşünmeyenlerdenim ! Hatta onlar için Altılı Masa, yine Yedili Masa gibi sunulmaya devam edilecektir...

 

Niye mi ?

 

Çünkü ne AKP'nin ne de MHP'nin elinde bundan başka bir argüman yok !

 

Finali, SEÇMENLER olarak BİZ yapalım…

 

Evet…

 

BEN NE İSTİYORUM’dayız !

 

Sahi, NE istiyoruz ?

 

Bu kavgada neredeyiz ?

 

Cepteki o TEK OY’un bir atımlık gücünde nerede duruyoruz ?

 

Düşünün…

 

Kendi fay hatlarınızın kırık dökük halinde biraz mola alın ve düşünün…

 

 Bu yazı 226 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
nöbetçi eczaneler
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google RSS
YUKARI